niedziela, 30 czerwca 2013

"Wampiry z Morganville - Przeklęty Dom"


Autor : Rachel Caine

Tytuł oryginału : The Morganville Vampires

Opis : "Morganville jest straszne po zmroku. Wtedy miastem zaczynają rządzić ci, którzy nie do końca umarli. Czy śmiertelna siedemnastolatka przetrwa w mieście wampirów ? Claire przyjechała do Morganville studiować i świetnie się bawić. Nie przypuszczała, że zamiast w akademiku, zamieszka w starym domu, którego ściany skrywają mroczne sekrety. I nie wiedziała, że gdy zachodzi słońce, miasto bierze w posiadanie zło spragnione krwi..."

Ocena : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ,  8 , 9 , 10

Opinia : Jedno, co od razu zaintrygowało mnie przy czytaniu tej książki, to sama główna bohaterka, Claire. Przyzwyczaiłam się przy takiego typu książkach, że bohaterka albo jest jakaś piękna, itp. albo jest zwykłą, niewyróżniającą się osóbką. W tym wypadku Claire jest może czasami wkurzającą, ale ciekawą postacią, posiadającą swój własny tok myślenia. Przyznam, uwielbiam postać Amelie. Stara, potężna wampirzyca, założycielka miasta. Cała książka jest dość ciekawa, akcja może trochę przewidywalna, ale również warta uwagi. Ogólnie czyta się ją dość miło, bez zbędnych emocji, podenerwowania zachowaniem bohaterów itp. Książkę polecam osobom, które będą potrafiły wczuć się w jej klimat. Ja osobiście gustuję w tego typu książkach, ale uważam, że raczej każdego jakiś jej wątek zaciekawi.

2 komentarze:

  1. Wydaje mi się, że ta książka jest warta przeczytania. Ona mi się kojarzy z "Bale maturalne z piekła". Przy okazji polecam Ci tą książkę. Może kiedyś ją też zrecenzujesz?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dobry pomysł, a przy okazji dziękuję za obserwację :)

      Usuń